ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

 

 

Вітаємо вас на сторінці практичного психолога!

Ніхто не знає, які проблеми зустрінуть вас завтра, але вже сьогодні треба знати, хто готовий прийти на допомогу. Не соромтеся звернутися особисто, зателефонувати та поставити запитання, яке вас хвилює практичному психологу. Завдання психолога – допомогти розібратися в ситуаціях, що склалися і оптимально вирішити їх.

Практичний психолог у гімназії – це спеціаліст, який має відповідну фахову освіту та рівень кваліфікації і надає психологічну допомогу учасникам навчально-виховного процесу. У своїй роботі керується Законом України «Про освіту», Етичним кодексом, та Положенням про психологічну службу системи освіти України.

З новим навчальним роком у школи України прийде нове Положення про психологічну службу, її роль у навчальному закладі. Які ж послуги відтепер надаватимуть фахівці психологічної служби гімназії?

✅ Відтепер психолог – медіатор у шкільному середовищі. Медіатор – це посередник у конфлікті (протистояння учня та вчителя, груп дітей, колективне цькування, непорозуміння серед педагогів тощо). Будь-який конфлікт – це вибухонебезпечне явище. Тож виявляти та гасити його в зародку – спосіб забезпечити психологічний комфорт під час навчання. Головне, психолог – медіатор, незалежна особа, яка неупереджено розбирає мотиви та аргументи, а не «представник учителів».

✅ Психолог розкриває можливості дитини за допомогою психологічної діагностики. Вивчає динаміку розвитку особистості, її потенційні можливості.

✅ Психолог працює з дітьми з підвищеною агресією, імпульсивними, такими, що страждають від депресії, та з багатьма іншими особливостями.

✅ Особливу увагу у Новій українській школі психолог приділяє першокласникам. Вони отримають супровід на сучасному рівні.

Навчання антистресу. Психолог сприяє збереженню та посиленню психічного здоров`я, навчаючи справлятися зі стресом та напругою.

Допомога вчителям. Фахівець робить таку собі психологічну експертизу, сприяє вчителям в опануванні та розробці інноваційних освітніх програм і технологій. Сприяє поліпшенню емоційної атмосфери в учительському колективі.

 

У якому б із напрямків не працював психолог, головне – це конфіденційність . Фахівець не лише з етичних міркувань, але і юридично не має права розголошувати особисту інформацію.


Губанова Світлана Вікторівна